Zwolnienie w czasie ciąży i odszkodowania komunikacyjne

Kiedy zaszłam w ciążę to byłam bardzo szczęśliwa. Razem z mężem staraliśmy się o dziecko, więc było one przez nas wyczekane. Nie spodziewałam się, że wraz z tym mogą mnie czekać jakiekolwiek nieprzyjemności.

Czy podczas ciąży należy się odszkodowanie komunikacyjne?

odszkodowanieJednak mój przełożony miał inne zdanie na temat zachodzenia w ciążę. Najpierw starał się mnie sam przekonać do odejścia. Dawał mi coraz gorsze zadania, nie chciał dać urlopu macierzyńskiego, aż w końcu dostałam wypowiedzenie umowy o pracę. Byłam tym załamana i nie wiedziałam co robić. Myślałam tylko o dziecku, jednak wiedziałam, ze nie mogę tego tak zostawić. Postanowiłam sięgnąć po porady prawne i dowiedzieć się co mogę zrobić. Prawniczka powiedział mi, że nie powinnam tego tak zostawiać. Jest to bezpodstawne zwolnienie i na pewno prawo pracy stanowi tak samo, więc muszę wygrać w tej sprawie. Na pewno nie będzie to takie łatwe, bo pracodawcy będą wynajdywać nie wiadomo co, byle tylko nie wypłacać mi odszkodowania za moje zwolnienie, ale nie powinnam się poddawać. Przeszłam już przez spadki po swoich dziadkach, ale to przy tym nie było takie trudne. Moja koleżanka mówiła mi, że to pewnie potrwa tyle samo co odszkodowania komunikacyjne dla niej, czyli bardzo długo. Jednak skoro i tak miałam być na zwolnieniu macierzyńskim to mam dużo czasu, żeby zająć się tą sprawą. Żadna sprawa nie była dla mnie tak ważna. Na pewno rozwój też byłby trudny, ale też bym sobie z tym poradziła. Walka była nierówna i czułam się na straconej pozycji.

Jednak walczyłam dla swojej rodziny. Nie było to dla mnie łatwe, ale wiedziałam, że w końcu to się skończy i wygram tę sprawę. Sędzia miał takie samo zdanie.